top of page

                Лише через минуле можна побачити майбутнє.

                   Наш музей – це і є та призма, крізь яку ми бачимо                       свою малу Батьківщину, свій край  у  майбутньому…

 

   Унікальною скарбницею культури міста Нова Каховка є музей історії. В червні 2015 року він відзначив 25-ти річний ювілей з часу свого заснування. Незважаючи на досить юний вік, це один з найпопулярніших закладів культури міста, який здійснює значну роботу по збиранню, збереженню, вивченню та популяризації історичної спадщини нашого краю.

Згідно рішення виконавчого комітету від 22 січня 1985 року було створено музей історії міста на громадських засадах.

 

  Урочисте відкриття  відбулося 6 червня 1990 року.             

 

   Більше 10 років директором музею працювала Невєрова Любов Савеліївна, людина з великим життєвим досвідом, висококласний фахівець, ентузіаст, талановитий керівник, закохана у свій край, яка віддавала всю себе улюбленій справі. Саме Любов Савеліївна організувала активну роботу по художньому оформленню музею та накопиченню його фондів.

Першими налагоджували його роботу Любов Антонівна Грищенко, Нінель Леонідівна Дергачова.

Понад п’ять років активістами, партійними та громадськими організаціями та трудовими колективами міста велась робота по збиранню матеріалів, експонатів, оформленню стендів. Безпосередню участь у створенні музею приймали: О.Капустін, В.Яковенко, Л.Грищенко, А.Півень, О.Вавилюк, А.Штефан, В.Лозовий, Р.Сметана, Н.Гайдай, А.Білоус, О.Миронов, Р.Біленко, В.Адаменко, В.Архипов, Г.Мальгошев та інші активісти.

Музей веде активну краєзнавчу та виховну роботу. Його щорічно відвідують понад 6 тисяч новокаховчан та гостей міста. В 5-ти залах музею зберігається більше 4,5 тисяч  музейних  предметів.

   Гордістю музею є створена відеотека, до якої входять 20 фільмів Олександра Довженка, 4 фільми про події в Афганістані, 2 фільми про Нову Каховку,6 фільмів про Херсонщинута фільм Анатолія Слісаренка «Признание в любви», знятий до 50-річчя Нової Каховки.

Історія міста – це не тільки вироблена продукція підприємств, збудовані об’єкти чи вирощені врожаї. Це перш за все – біографії людей – від першобудівників до сьогодення. Працівники музею ведуть активну пошукову роботу саме в цьому напрямку.

До активу музею входять ветерани та першобудівники, воїни-інтернаціоналісти, які зустрічаються з молоддю, діляться своїми спогадами, передають досвід та знання. Серед них: першобудівники Зорін Д.С., Герасименко М.І., Кірова Р.П., фронтовики Сігаєв О.П., Мартинюк В.М., Кобічева К.М. учасники бойових дій в Афганістані Чертков П.В., Проскуровський М.Ф., Чургович В.В., Луцький Є.А., Грудницький С.О., Батухтін М.А., Галієв А.О., лікві-датори наслідків аварії на Чорно-бильській АЕС Даценко С.Д., Богданова М.А. та інші.

   За останні 5 років співробітниками музею спільно з міською радіоорганізацією підготовлено понад 170 радіопередач історичної тематики та про наших відомих земляків під назвою «Твої люди, рідне місто». Всі вони мають схвальні відгуки у слухачів.

Активна виставкова та екскурсійна  діяльність музею свідчить про тісний зв'язок з багатьма освітніми закладами міста. Тільки в 2014 році було органі-зовано і прове-дено понад 150 екскурсій та зустрічей, музей відвідало понад    6 тисяч меш-канців та гостей міста.

 

 

   Музей співпрацює з іншими музеями, закладами культури і освіти міста, радою ветеранів війни та праці, радою воїнів-інтернаціоналістів, військовою части-ною та міським військкоматом, під шефним катером «Нова Каховка». Спільна праця сприяє відрод-женню традицій, інтересу до істо-ричного минулого краю, спадкоємності поколінь, змістовності заходів.

   Велику безкорисну допомогу музею надав наш земляк - пошуковець Тарас Масюткін. Він подарував колекцію знахідок з Нікопольського плацдарму: окопний світильник, солдатський медальйон, каска, пляшка з-під запалювальної суміші та інші.

Музей – скарбниця пам’яті. Тут оживає історія, оживає правда про буремні, славні, героїчні і трагічні, історично значимі події та їх учасників. Тут благодатний грунт для патріотичного, духовного виховання, прищеплення юним громадянам гордості і любові до рідного міста – нашої малої Батьківщини, долучення до кращих традицій рідного краю. Розуміння цього є і в керівництва виконавчого комітету та відділу культури і туриз-му. Музей завжди має підтримку з боку влади у питаннях забезпечення умов для плідної роботи.

     У Книзі відгуків - адреси гостей з Росії, Білорусії, Польщі, Франції, Німеччини. Тут залишили свої відгуки люди різного віку, професій, уподобань. Та об’єднує їх одне – вони вражені самобутністю цього закладу, скарбницею пам’яті, який є центром духовності, громадянського, патріотичного виховання.

Активну благодійну допомогу закладу надають підприємства міста: ВАТ «Херсон-облагробуд» (генеральний директор А.І.Подофа), КП «Міський критий ринок» (директор С.В.Євстратов), (ректор Севрюков Г.І.)

     В 2015 році з нагоди ювілею колектив музею історії (у складі директора Лозового В.Й., екскурсовода Ільницької Н.В., техпрацівниці Яковлевої О.Ю.) нагороджено Грамотою міського голови.

Усвідомлюючи свою місію, відповіда-льність перед громадою, а особливо перед юним поколінням, співробітники музею прагнуть зберегти та популяризувати духовні та історико-культурні скарби свого краю.

bottom of page