top of page

    У І залі зібрано матеріали історичного минулого Таврійського краю(від часів скіфів, Козаччини, заснування с.Ключового до періоду Другої світової війни). Тут ви можете побачити: зуб мамонта, знайдений при будівництві Каховської ГЕС, зернотерки, ритуальні горщики, глиняні козацькі люльки, наконечники списів, предмети побуту скіфсько-сарматської доби.

Зала історичного минулого

CIMG3716_edited
CIMG3696_edited
CIMG3693_edited

    Гордістю цієї зали є відомості про Гната Прокоповича Шило. Гнат народився (1876) зовсім без рук. Коли йому виповнилося 12 років, мати сказала:  “ Йди, синку, у монастир і молися Богу…”.  Щоб хоч якось прожити, хлопець тренував свої ноги. З часом міг сам їсти, пиляти дрова, ловити рибу, затягувати нитку в голку. Навчився грамоті та письму. Але наймилішим заняттям було малювання. Багато років працював у цирковій трупі – художником - моменталістом та виступав на арені  з спеціально сконструйованою гармошкою. 

Під час війни фашисти пропонували виїхати до Німеччини, але Шило навідріз відмовився. Відмовився він також від пайка, що отримували німці. Окупанти запропонували Гнату Прокоповичу намалювати портрет Гітлера – і знову відмова. За це його так побили,  що він не зміг більше піднятися з ліжка і помер у віці 67 років. Поховали митця на старому дніпрянському кладовищі.  У 2016 році вулицю Щорса с. Дніпряни перейменовано на вулицю   Гната Шила.

 

Картини, які зберігаються у картинній галереї Дніпрянської школи

Картини, що знаходяться в постійній експозиції музею

bottom of page